Prof. Dr. Kerem Canbora

Artroskopik (Kapalı) Omuz-Dirsek Cerrahisi

Omuz Sorunları

Elimizi uzayda konumlandırmamıza yardımcı olan omuz ve dirsek eklemlerinin sorunları günümüzde giderek artmaktadır. İlerleyen yaşla birlikte artan hareket düzeyi ve beklentisi, giderek artan sportif aktiviteler, günlük işlerde yada iş sırasında aşırı kullanım ve travma omuz da yırtık ve diğer sorunların başlıca sebepleridir.

Omuz sorunlarının başlıca belirtileri uykudan uyandıran gece ağrıları ve kronik uykusuzluk, omuzun üzerine yatamama, raf gibi yüksek bir yere elin ulaşamaması, basit günlük işlerde bile giderek artan zayıflık ve hareket kısıtlılığı, yük taşımada ağrı ve zorluktur KISACA HAYAT KALİTESİNİN İLERİ DERECEDE DÜŞMESİDİR.

Omuz ağrısı ve hareket kısıtlığının en sık görülen nedeni omuz sıkışması ve ilerleyen dönemlerde omuzda yırtıktır. Tüm ortopedik sorunlarda olduğu gibi ilk tedavi yaklaşımı fizik tedavi olsa da şikayet yaratan omuz yırtıklarının önemli bir kısmı artroskopik yani kapalı olarak eklemin monitor ile içi görüntülenerek birtakım cerrahi aletler yardımı ile dikilerek tedavi edilmektedir. Merkezimizde bahsedilen omuz sorunları (sıkışma, yırtık, donuk omuz vb) tamamıyla kapalı yöntemle tedavi edilmekte ve kısa sürede hastalarımız kendi ev hayatlarına ve gündelik işlerine geri döndürülebilmektedirler.

Omuzda kireçlenme omuz ekleminin tedavi gerektiren önemli bir sorunudur. Kalça ve diz eklemi gibi diğer büyük eklemlerde olduğu gibi omuz kireçlenmesi istirahatte bile şiddetli ağrı ve ileri derecede hareket kısıtlığı ile kendini gösterir. Kireçlenmenin nedeni travma yada romatizmal hastalıklar olsa da kireçlenme çoğu zaman kendiliğinden yani sebepsiz gelişmektedir. Günlük yaşam kalitesini (gece dahil) ! önemli derecede düşüren omuz kireçlenmesi merkezimizde omuz ekleminin çoğu zaman her iki tarafının da cerrahi protezler ile değiştirilmesi ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Omuz protezi uygulanan hastalarımızın en önemli kazancı ağrılarının ortadan kalkması ve omuz hareketlerinin makul ölçülerde geri kazanılmasıdır.

Bize Ulaşın!

 • Adres

  Saray Mahallesi, Ahmet Tevfik İleri Cd No:18, 34768 Ümraniye, İstanbul

 • Telefon

  0 532 309 50 59

 • E-mail

  kerem.canbora@gmail.com

Prof. Dr. Kerem Canbora

Prof. Dr. Kerem Canbora ortopedi ve travmatoloji konusunda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 07:00 - 22:00
Cumartesi: 09:00 - 20:00
Pazar: 10:00 - 20:00

Takip Edin!

 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • Instagram

Bu sitede yer alan içeriklerin her biri bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede anlatılan hiçbir tedavi yöntemini doktor kontrolü dışında uygulamayınız. Aksi takdirde doğacak herhangi bir problemden hiçbir şekilde site yönetimi ve www.keremcanbora.com sorumlu değildir.

Powered by Prof. Dr. Kerem Canbora | © 2020 Tüm Hakları Saklıdır.